• 1.png
  • 2.png
  • 3.png
  • 4.png
  • 5.png
  • 6.png
  • 7.png
  • 8.png
  • 9.png
  • 10.png

W PTE miesiąc maj podporządkowany jest Dniu Matki i Ojca. Wtedy to każda grupa przedszkolna przygotowuje własny program artystyczny oraz… upominki!

Świętować zaczęliśmy w poniedziałek, kiedy to do przedszkola swoich gości zaprosiły dwie grupy – Żabki i Biedronki. W czwartek z kolei gościliśmy rodziców Sówek, Motylków i Pszczółek.

Dzieci zaprezentowały swój program artystyczny wszystkim gościom. Deklamowanie wierszy, śpiewanie piosenek i tańczenie spotkało się z wielkim podziwem i aplauzem widzów, a każdy element programu zbierał rzęsiste oklaski.

Występy dla swoich rodziców nie zakończyły świętowania w naszym przedszkolu. Wszak Mamy i Tatusiowie są w różnym wieku i dlatego też przedszkolaki zaprosiły do przedszkola troszkę starsze Mamusie i Tatusiów z parafii. W poniedziałek przyszli Seniorzy, którym program wycisnął wiele łez, zaś w środę przedszkolaki złożyły życzenia chórzystom z parafialnego chóru mieszanego.

Każda okazja jest dobra by sprawić bliźnim troszkę radości. W myśl tego stwierdzenia, nasze przedszkolaki prezentują swój występ co roku w dzięgielowskim domu opieki „Emaus”, gdzie przebywają nierzadko schorowane i samotne osoby. Właśnie w takie dni, jak Dzień Matki i Dzień Ojca, najbardziej odczuwają wszyscy potrzebę kontaktu z dziećmi i wnukami. Dlatego też, gdy do seniorów zawitały przedszkolaki z PTE, nastały chwile wielu wzruszeń. Cieszyńskie przedszkolaki zrobiły niespodziankę seniorom – specjalnie dla nich nauczyły się wierszyków i piosenek, które z dumą zaprezentowały na przedstawieniu. Niejednemu seniorowi łza zakręciła się w oku.

„Wspaniałe są te dzieci. Jesteśmy ogromnie wdzięczni wychowawcom za tak wspaniałe przygotowanie i zmotywowanie maluchów” – podsumował występ dzieci dyrektor Domu Opieki „Emaus”  pan Adam Pastucha.

Takie kontakty z seniorami uczą dzieci przede wszystkim szacunku do osób starszych. Przedszkolaki z wielką tremą oczekiwały na ten występ, który stanowił dla nich cenne doświadczenie emocjonalne. Zobaczyły, jakie odcienie niesie ze sobą starość. Nauczyły się też empatii. I wiedzą już, że czasem trzeba przekazywać coś innym, nie oczekując nic w zamian.

Występ przedszkolaków był w domu opieki bardzo oczekiwany. Seniorom nie schodził uśmiech z twarzy – wspólnie z dziećmi zaśpiewali kilka piosenek. Maluchy nie przyszły zaś do nich z pustymi rękami, przynosząc własnoręcznie wykonane prezenty – serduszka na patyczku. Niejeden maluch otrzymał od babci całusa.