• 1.png
 • 2.png
 • 3.png
 • 4.png
 • 5.png
 • 6.png
 • 7.png
 • 8.png
 • 9.png
 • 10.png

Kadra

Kadra zatrudniona do opieki nad Waszymi dziećmi to prawdziwe profesjonalistki z długoletnim doświadczeniem zawodowym w pracy żłobkowej, absolwentki studiów wyższych i specjalistycznych kursów, które stale się rozwijają i zdobywają nowe kwalifikacje.

Dla Państwa dzieci to jednak przede wszystkim ukochane ciocie, bo ciocia to ktoś bliski, komu można zaufać, kto przytuli gdy jest ciężko, przewinie, nakarmi.

Na co dzień muszą być dużo bardziej sprawne, spostrzegawcze silne i szybkie niż większość z nas ale tak się składa że każda nasza Ciocia ma tą super moc  by bezpiecznie przeprowadzić Państwa dziecko od kołyski do przedszkola.

 

Okres adaptacyjny dziecka

W okresie adaptacyjnym przyprowadzamy dziecko na 2 godziny dziennie, o godzinie 8.40 (po śniadaniu i odbieramy o 10.30 (przed obiadem) obiad można zabrać do pojemników aby przyzwyczajać dziecko do smaków. Jest to czas w którym dzieci i opiekunki mają czas się poznać. Dzieci uczęszczające już wcześniej do placówki są w tym czasie po śniadaniu i spokojnie się bawią a opiekunki mogą skupić się na nowych dzieciach. Ok. 9.30 dzieci dostają II śniadanie. Opiekunki obserwują dziecko i w zależności od jego gotowości czas ten jest w uzgodnieniu z rodzicami wydłużany. Dziecko zostaje na obiadek, jeśli chętnie je i pije może przyjść na śniadanie a później zostać na drzemkę. Czas trwania okresu adaptacyjnego uzależniony jest od gotowości dziecka. U dzieci, które wcześniej chodziły już do Żłobka czy miały kontakt z innymi dziećmi z zasady przebiega szybciej ale nie ma na to żadnej reguły. Przez pierwszy tydzień pobytu dziecka w placówce Rodzic może uczestniczyć w adaptacji z dzieckiem na Sali.

 

Żywienie w naszej placówce

W Przedszkolu Towarzystwa Ewangelickiego działa kuchnia, która na miejscu, na bieżąco przygotowują posiłki dla dzieci. Standardowo dzieci jedzą o godzinie 8.10 śniadanie, 9.30 II śniadanie, 11.20 obiad, 14 podwieczorek.  Dzieci młodsze karmione są także wg potrzeb.

Posiłki przygotowujemy na miejscu z nieprzetworzonych produktów. Nie używamy gotowych słodzonych i wysokoprzetworzonych produktów. Kucharki przygotowują jogurty z jogurtu naturalnego z dodatkiem świeżych lub mrożonych owoców, pieką pasztety z mięs i ryb, przygotowują pasty kanapkowe, pieką ciasta, pizze, babeczki.

W każdej szatni wywieszony jest standardowy jadłospis wraz z określeniem alergenów w posiłkach. Stanowi on bazę dla posiłków przygotowywanych dla dzieci na dietach eliminacyjnych. W związku z ogromną ilością różnych diet dla każdego dziecka przygotowujemy posiłek tak by był dla niego bezpieczny i pełnowartościowy.

Wykluczamy z diety, zgodnie z zaleceniem lekarskim min. białko mleka krowiego, jajka, ziemniaki, ryby, mąkę pszenną. Z powodzeniem dla dzieci tego wymagających Panie w kuchni przygotowują posiłki bezglutenowe. Rodzice dzieci ze specjalnymi dietami zobowiązani są do dostarczenia do placówki zaświadczenia lekarskiego dotyczącego wyeliminowania pewnych produktów z posiłków.

Istnieje możliwość przechowywania i podawania dziecku mleka matki – należy ustalić to z opiekunkami w grupie do której chodzi dziecko.

Nie zmuszamy dzieci do jedzenia. Zachęcamy, dajemy poznać nowe smaki, różnorodne faktury posiłków. Uczymy samodzielności i kultury zachowania przy stole. Informujemy rodziców o tym  czy i ile dziecko zjadło po to, by rodzic mógł uzupełnić dietę dziecka w domu.

 

Opłata

Wpisowe - opłata jednorazowa 300,00 na konto

BNP Paribas Bank Polska S.A.

47 1750 0012 0000 0000 3372 1404

Czesne to 1100,00 miesięcznie. Rodzice zamieszkujący na terenie innych gmin mogą korzystać z wsparcia określonego przez ich gminy (np. bon żłobkowy 500,00) oraz z Rodzinnego kapitału opiekuńczego (400,00 załatwianego w ZUS).

Opłata stała jest naliczana w pierwszym miesiącu proporcionalne od tego przez ile dni dziecko uczęszczało do placówki w danym miesiącu (także gdy dziecko zacznie uczęszczać od połowy miesiąca) Dodatkowo ponoszą Państwo odpłatność za wyżywienie – 11,50 zł zł dziennie. Naliczamy odpłatność za każdy dzień, w kolejnych miesiącach od pełnej kwoty odliczamy dni nieobecności z poprzedniego miesiąca.

Odpłatność wpłacają Państwo na konto podane w umowie. Co miesiąc ok.10 dnia miesiąca otrzymują Państwo fakturę na podany adres mailowy. Prosimy o wpłacanie do 15 każdego miesiąca dokładnie takiej kwoty jak wpisana jest na fakturze, bez zaokrągleń. W tytule przelewu podajemy imię i nazwisko dziecka, której dotyczy przelew (abyśmy mogli zidentyfikować przelew). Jeżeli mają Państwo trudność w realizowaniu opłaty do 15 (np. późniejszy wpływ wynagrodzenia) zachęcamy do złożenia wniosku o przesunięcie terminu płatności (ułatwi nam to pracę i nie będziemy musieli Państwu przypominać że minął 15, a także naliczać ustawowych odsetek).

 

Wyprawka dla dziecka

 

 1. Pieluchy jednorazowe (ok. 5 sztuk na dzień, w oryginalnym opakowaniu podpisanym z wierzchu;

 

 1. Chusteczki nawilżane dla dzieci korzystających z pieluch 2 opakowania na miesiąc;

 

 1. Papier nawilżany/ chusteczki nawilżane dla dzieci nie korzystających z pieluch 1 opakowanie na miesiąc;

 

 1. Chusteczki higieniczne w kartonowym opakowaniu (100-150 sztuk) 1 opakowanie na 2 miesiące;

 

 1. Małe opakowanie żelu/mydła w płynie dla dziecka – raz w roku – podpisane

 

 1. Krem przeciw odparzeniom przy przyjęciu i w miarę potrzeb jeżeli ma być stosowany – podpisane;

 

 1. Krem do pielęgnacji skóry zgodnie z zaleceniami lekarskimi – podpisany w miarę potrzeb;

 

 1. Smoczek – jeżeli dziecko używa – wraz z zawieszką nowy, w oryginalnym opakowaniu – zostaje w placówce;

 

 1. Ubrania na zmianę, bawełniane, przewiewne minimum 2 komplety zostawione w indywidualnej szafce dziecka;

 

 1. Dla dzieci chodzących lub uczących się chodzić wygodne antypoślizgowe kapcie np. typu befado, bez niepotrzebnych zdobień, nie za ciepłe;

 

 1. Latem nakrycie głowy i krem z filtrem;

 

Godziny Pracy

Placówki czynne są w godzinach od 6.30 do 17.00


Plan dnia

W godzinach od 6.30-8.00 dzieci schodzą się do sali jest to czas zabaw dowolnych, następnie przygotowują do śniadania i o 8.10 jedzą śniadanie. Bardzo prosimy o przyprowadzanie dzieci przed śniadaniem, w miarę możliwości proszę nie przyprowadzać dzieci w porze posiłku. Jeżeli dziecko ma być przyprowadzone później danego dnia prosimy o zgłoszenie tego faktu dzień prędzej lub najpóźniej do godziny 8.00 danego dnia (kwestia przygotowania obiadu dla danego dziecka).

Po śniadaniu następuje toaleta – przewijanie, korzystanie z nocniczków. Następnie, ok. godz. 9.00 odbywają się zajęcia edukacyjne – W każdym tygodniu dzieci mają dostosowane do wieku:

– zajęcia ruchowe – gimnastyka, zabawy z piłką, wyjścia do ogrodu, opowiadania z pokazywaniem, tańce itp.

– zajęcia plastyczne – różne formy wyrażania się przez sztukę kredki, farby, masa solna, masy plastyczne;

– zajęcia muzyczne – zabawy instrumentami, kształcenie słuchu, rozpoznawanie dźwięków, zajęcia wyciszające przy muzyce poważnej, zabawy ruchowe przy muzyce, tańce, piosenki

– zajęcia doświadczalne i eksperymentalne – doświadczamy świata który jest obok nas, tego jak się zmienia, obserwujemy pogodę, dmuchamy piórka, topimy śnieg, sadzimy roślinki, karmimy ptaki;

– zabawy tematyczne – sklep, dom, kuchnia, żłobek, lekarz, fryzjer – wykorzystujemy zabawki które mamy, modelujemy zabawę dzieci

– zajęcia kształtujące motorykę małą, motorykę dużą, nazywanie części ciała, przygotowujące do nauki prawidłowego mówienia – naśladowanie zwierząt, ćwiczenia oddechowe, elementy czytania globalnego, rozpoznawanie kolorów, kształcenie matematyczne –  segregowanie zbiorów, więcej mniej, orientacja w przestrzeni, zwracamy uwagę na prawidłowy chwyt kredki, umiejętność siedzenia w kręgu, rozmawiamy z dziećmi o uczuciach. Dzieci chętnie bawią się klockami, układają układanki dostosowane do wieku, bawią się sorterami.

W przerwie zajęć dzieci otrzymują 2 śniadanie – przeważnie owoce sezonowe, o 11.10 następuje przygotowanie do obiadu i o 11.20 dzieci jedzą obiad. Po obiedzie następuje toaleta – przewijanie, korzystanie z nocniczków. Następnie dzieci mają drzemkę – od ok.12.00 do ok. 13.45. nie zmuszamy dzieci do spania. Staramy się by się wyciszyły, odpoczęły, jeśli wiemy że potrzebują snu pomagamy zasnąć w sposób odpowiedni dla danego dziecka – odpowiednia pozycja, przyzwyczajenia, głaskanie itp. Po obudzeniu następuje toaleta dzieci i przygotowanie do podwieczorku. O 14.10 dzieci jedzą podwieczorek i po podwieczorku następuje czas zabaw dowolnych do czasu odebrania dziecka przez rodziców. Dzieci młodsze karmione są także w innych porach, zgodnie z zapotrzebowaniem. Istnieje możliwość przechowywania i podawania dziecku mleka matki, dzieci śpią wtedy kiedy tego potrzebują, stopniowo przyzwyczajane są do jednej drzemki. Dzieci przewijane są o stałych porach i w miarę potrzeb – po posiłkach, przed i po drzemce, przed wyjściem do domu i niezwłocznie po zaistnieniu sytuacji która wymaga natychmiastowego przewinięcia . Jeżeli pielucha dziecka jest sucha nie zmieniamy jej „dla zasady”.

Systematycznie wdrażamy do samodzielnego jedzenia, picia z otwartego kubka , ubierania i rozbierania się, mycia rąk i buzi, korzystania z nocnika lub toalety. Prosimy o współpracę w tym zakresie.


Wózki

Ze względów bezpieczeństwa prosimy o niezostawianie wózków (brak odrębnej wózkowni). Jeżeli występuje taka konieczność prosimy by w miarę możliwości był to nieduży wózek, pozostawiony w sposób umożliwiający jego ominięcie bez dotykania przez inne osoby, najlepiej złożony i dający możliwość ewentualnej dezynfekcji.

 karta zgłoszeniowa