• 1.png
 • 2.png
 • 3.png
 • 4.png
 • 5.png
 • 6.png
 • 7.png
 • 8.png
 • 9.png
 • 10.png

Przedszkole Towarzystwa Ewangelickiego to kameralne, przytulne miejsce dla dzieci w otoczeniu ogrodu doświadczalnego i ogromnego placu zabaw.Gwarantujemy edukację i opiekę na najwyższym poziomie.

 • Wychowaniem przedszkolnym obejmujemy dzieci od początku roku szkolnego (od 1 września) w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 2,5 roku, do końca roku szkolnego (do 31 sierpnia) w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 6 lat.

 • Naszym atutem jest domowe jedzenie z pysznymi posiłkami przygotowywanymi w przedszkolnej kuchni (śniadanie, II śniadanie, obiadek i podwieczorek). Respektujemy wszystkie diety dzieci nawet diety bezglutenowe czy dietę wege.

 • Świetnie wyposażone sale ( tablica interaktywna, ściana interaktywna, magiczny dywan), a w nich maksymalnie po 20 dzieci – to nasz atut! W każdej grupie nauczyciel i pomoc nauczyciela, a w razie potrzeby nauczyciel wspomagający.

        Naszym przedszkolakom zapewniamy opiekę wielu specjalistów, zapewniamy zajęcia terapeutyczne – logopedię, biofeedback, fizjoterapię,          zajęcia z psychologiem, z oligofrenopedagogiem, terapię ręki, trening umiejętności społecznych, bajkoterapię, integrację sensoryczną,                zajęcia muzyczne wg koncepcji E.E. Gordona

 • Zajęcia dodatkowe – język angielski, język czeski, rytmikę, zajęcia plastyczne plastyczne, zajęcia z ogrodem, kodowanie, dogoterapia.

 • Wzbogacając bazę zajęć dodatkowych proponujemy dzieciom kuchcikowo, wycieczki górskie, spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczki edukacyjne, majsterkowanie.

 • Najmłodszej grupie zapewniamy poobiednie leżakowanie połączone ze słuchaniem muzyki relaksacyjnej lub czytaniem bajek.

 •  W trosce o prawidłowy rozwój ruchowy dzieci staramy się, by nasze przedszkolaki spędzały jak najwięcej czasu na placu zabaw lub w ogrodzie doświadczalnym. W ramach zajęć sportowych dzieci uczestniczą w gimnastyce ogólnorozwojowej, zabawach i grach sprawnościowych. W ramach czasu przeznaczonego na zabawy swobodne dzieci mogą korzystać z wielu zabawek znajdujących się na naszym placu zabaw: huśtawek, bujaków sprężynowych, piaskownicy, zjeżdżalni, domku ogrodowego.  

  • Nasze Przedszkolaki w czasie całego roku szkolnego biorą udział w wielu ciekawych wycieczkach podczas których za każdym razem odwiedzają nowe i ciekawe miejsca.

  • Przedszkole czynne jest w godzinach 6:30–17:00 od poniedziałku do piątku prawie cały rok (przerwa wakacyjna od 15 sierpnia do 30 sierpnia), według harmonogramu i za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.

  • Przedszkole pełni dyżur w okresach przerw szkolnych: bożonarodzeniowej oraz w długie weekendy.

  • W okresie wakacji czas pobytu dzieci w Przedszkolu wypełniony jest wieloma atrakcyjnymi zajęciami oraz licznymi wycieczkami.

  • W zależności od warunków atmosferycznych i jakości powietrza dbamy o to, by nasze dzieci jak najwięcej czasu spędzały na świeżym powietrzu. Atrakcyjne położenie przedszkola pozwala podziwiać bogactwo otaczającej nas przyrody.

  • Ciepła i rodzinna atmosfera to wyróżnik naszego Przedszkola. Naszym celem jest stworzenie przyjaznej, rodzinnej atmosfery, zapewniającej dzieciom jak najlepsze warunki do wszechstronnego rozwoju w poczuciu bezpieczeństwa i akceptacji.

  • W zależności od ilości wolnych miejsc rekrutacja w naszym przedszkolu trwa CAŁY ROK!

  • Nasze przedszkolaki nie mają czasu na nudę! Nauczyciele i dokładają wszelkich starań, aby dzieci codziennie uczyły się czegoś nowego i poznawały otaczający je świat z różnych perspektyw, każdy znajdzie coś dla siebie!