Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie
„Przedszkolaki w krainie marzeń”
FESL.06.01-IZ.01-0113/23
ROZDZIAŁ I
Definicje
§ 1
Użyte w niniejszym regulaminie określenia oznaczają:
- Projekt – rozumie się przez to projekt „Przedszkolaki w krainie marzeń”, realizowany przez Towarzystwo Ewangelickie im. ks. Franciszka Michejdy w Przedszkolu Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie Plac Kościelny 1 współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Społeczny+), Priorytet FESL.06.00-Fundusze Europejskie dla Edukacji, Działanie FESL.06.01-Edukacja przedszkolna.
- Uczestnik projektu – rozumie się przez to dziecko/nauczycielkę Przedszkola Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie, które/która zostało/została zakwalifikowane/zakwalifikowana do uczestnictwa w projekcie.
ROZDZIAŁ II
Informacje o projekcie
§ 2
- Projekt „Przedszkolaki w krainie marzeń” realizowany i współfinansowany jest w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Społeczny+), Priorytet FESL.06.00-Fundusze Europejskie dla Edukacji, Działanie FESL.06.01-Edukacja przedszkolna.
- Biuro Projektu: mieści się w Przedszkolu Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie Plac Kościelny 1, tel. 33 852 11 41; w czasie rekrutacji czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00-16.00.
- Realizacja projektu trwa w okresie od 1 sierpnia 2024 roku do 31 lipca 2026 roku.
- Celem projektu jest podniesienie jakości edukacji przedszkolnej w Przedszkolu Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie dzięki realizacji zajęć dodatkowych wyrównujących szanse edukacyjne dzieci w zakresie stwierdzonych deficytów oraz rozwijających kompetencje kluczowe, a także podniesienie kwalifikacji i kompetencji kadry przedszkola dzięki szkoleniom i studiom podyplomowym na podstawie problemów zidentyfikowanych w przeprowadzonej diagnozie.
- Grupa docelowa to dzieci uczęszczające do Przedszkola Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie: 40 dzieci (17K,23M) z Cieszyna i okolic (woj. śląskie), które wezmą udział w zaplanowanych zajęciach dodatkowych oraz 6 nauczycielek (6K).
ROZDZIAŁ III
Postanowienia ogólne
§ 3
- Regulamin określa zasady rekrutacji oraz uczestnictwa w projekcie „Przedszkolaki w krainie marzeń”.
- Rekrutacja zostanie przeprowadzona w sposób zapewniający równy dostęp kobietom
i mężczyznom do oferowanego wsparcia. - Za przeprowadzenie rekrutacji odpowiedzialna jest Dyrektorka Przedszkola.
ROZDZIAŁ IV
Rekrutacja uczestników projektu – dzieci
§ 4
- Rekrutacja prowadzona będzie od 15 sierpnia do 30 września 2024 roku.
- Komisja rekrutacyjna może zdecydować o wydłużeniu rekrutacji jeżeli w terminie określonym w ust. 1 do udziału w projekcie nie zgłosi się ilość uczestników przyjęta we wniosku o dofinansowanie dla Zadania 1.
- Rekrutacja prowadzona będzie w formie tradycyjnej i będzie polegała na złożeniu kompletu oryginalnej dokumentacji w Biurze Projektu w PTE w Cieszynie (czynne w czasie rekrutacji od 8.00 do 16.00) lub w formie elektronicznej i będzie polegała na złożeniu kompletu dokumentacji na adres: k.nowak@spte.te.pl
- Do udziału w projekcie uprawnione są dzieci, których rodzice/opiekunowie prawni zgłosili chęć uczestnictwa w projekcie i uczęszczają do Przedszkola Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie.
- W przypadku większej ilości zgłoszeń zostanie sporządzona lista rezerwowa.
§ 5
Procedura rekrutacyjna składa się z następujących czynności:
- Zgłoszenia rodziców/opiekunów prawnych zainteresowanych uczestnictwem dzieci
w projekcie – wypełnienie deklaracji-zgody na udział w projekcie oraz oświadczenia
o kwalifikowalności. Złożone dokumenty nie podlegają zwrotowi. - Sprawdzenie dokumentacji pod względem formalnym: wiek dziecka, miejsce zamieszkania.
- Kwalifikacja uczestników/uczestniczek na podstawie opinii nauczycielek/cieli do właściwej grupy zajęciowej.
- Stworzenie przez Dyrektorkę Przedszkola list uczestników/uczestniczek na poszczególne zajęcia zgodnie ze zdiagnozowaną potrzebą wsparcia.
- W przypadku identycznej ilości punktów uzyskanej przez dzieci Dyrektorka przedszkola odpowiedzialna za przeprowadzenie rekrutacji w porozumieniu z nauczycielkami przygotowującymi opinię dla dziecka dokona przydziału do grup tak, aby każde dziecko ze stwierdzonym deficytem uczestniczyło w przynajmniej jednych zajęciach.
- Jedno dziecko będzie uczestniczyło maksimum w 5 zajęciach
- Dyrektorka Przedszkola może zadecydować o zwiększeniu liczby uczestników projektu.
- W przypadku większej ilości zgłoszeń zostanie sporządzona lista rezerwowa.
- Rekrutację uczestników uznaje się za zakończoną w momencie zatwierdzenia przez Dyrektorkę Przedszkola listy uczestników projektu.
- Wolne miejsca w projekcie zostaną uzupełnione w kolejnym roku szkolnym tj. 2025/2026 w okresie od 1 do 30 września 2025 roku.
ROZDZIAŁ V
Rekrutacja uczestników projektu – nauczycielki
§ 6
- Rekrutacja prowadzona będzie od 1 do 30 września 2024 roku.
- Do udziału w projekcie uprawnione są nauczycielki Przedszkola Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie, które zgłosiły chęć uczestnictwa w projekcie.
§ 7
Procedura rekrutacyjna składa się z następujących czynności:
- wypełnienie wstępnej deklaracji uczestnictwa w projekcie,
- dostarczenie zaświadczenia o zatrudnieniu w PTE,
- wypełnienie testu, który będzie oceniał wiedzę i umiejętności w zakresie planowanego szkolenia w skali od 1 do 10 pkt, gdzie 1 pkt oznacza niewielkie umiejętności, a 10 pkt wysokie; do szkoleń/studiów podyplomowych zostaną zakwalifikowane nauczycielki, które osiągną najniższą punktację,
- stworzenie przez Komisję rekrutacyjną listy nauczycielek na zaplanowane w projekcie szkolenia/studia podyplomowe,
- stworzenie listy rezerwowej nauczycielek, które nie zostały zakwalifikowane na szkolenia/studia podyplomowe z powodu braku miejsc,
- podpisanie Umowy uczestnictwa w projekcie z nauczycielkami zakwalifikowanymi do udziału w projekcie.
ROZDZIAŁ VI
Uczestnictwo w zajęciach/szkoleniach/studiach podyplomowych
§ 8
- Uczestnik/czka projektu jest zobowiązany/a do regularnego i aktywnego uczestniczenia w zajęciach/szkoleniach/studiach podyplomowych.
- Obecność na zajęciach/szkoleniach/studiach podyplomowych jest obowiązkowa.
- Usprawiedliwione będą nieobecności spowodowane chorobą, nagłymi wypadkami losowymi i innymi uzasadnionymi przypadkami.
- Uczestnik/czka (rodzic/opiekun prawny dziecka) ma obowiązek niezwłocznie poinformować o przyczynach nieobecności na zajęciach/szkoleniach/studiach podyplomowych.
- Udział w Projekcie kończy się w przypadku:
a) zakończenia realizacji projektu,
b) zakończenia przez dziecko uczestnictwa w zajęciach,
c)zakończenia przez nauczycielkę uczestnictwa w szkoleniu/studiach podyplomowych,
d) skreślenia uczestnika/uczestniczki projektu z listy.
- Skreślenia dziecka z listy uczestników projektu dokonuje się w przypadku:
a) gdy jego zachowanie będzie stwarzało zagrożenie dla innych, a także będzie naruszało ich godność osobistą i wyczerpane zostały wszelkie oddziaływania wychowawcze,
b) na wniosek uczestnika/czki (rodzica/opiekuna prawnego),
c) jeśli nie uczestniczy w zajęciach ponad 14 dni kalendarzowych i jego nieobecność nie została usprawiedliwiona przez rodzica/opiekuna prawnego.
- Skreślenia nauczycielki z listy uczestników projektu dokonuje się
w przypadku:
a) na wniosek uczestniczki projektu,
b) zakończenia zatrudnienia w Przedszkolu Towarzystwa Ewangelickiego
w Cieszynie.
ROZDZIAŁ VII
Uprawnienia i obowiązki uczestników
§ 9
- Uczestnik/czka projektu jest uprawniony/a do:
a) nieodpłatnego udziału w oferowanych w ramach projektu zajęciach/szkoleniach/studiów podyplomowych,
b) korzystania z pomocy i materiałów dydaktycznych zakupionych w ramach projektu.
- Uczestnik/czka projektu jest zobowiązany/a do:
a) przestrzegania Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie,
b) systematycznego uczestniczenia w zajęciach/szkoleniach/studiach podyplomowych,
c) przestrzegania punktualności,
d) uczestnik/czka (rodzice/opiekunowie prawni) zobowiązani są do udzielania wszelkich informacji związanych z uczestnictwem w projekcie Instytucjom zewnętrznym zaangażowanym w realizację Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Społeczny+).
ROZDZIAŁ VIII
Zasady monitoringu
§ 8
- Uczestnicy/uczestniczki projektu podlegają procesowi monitoringu i ewaluacji zgodnie z wytycznymi i zapisami zawartymi we wniosku o dofinansowanie.
- Uczestniczki/rodzice/opiekunowie prawni uczestników/uczestniczek projektu zobowiązani są do udzielania informacji osobom upoważnionym do przeprowadzenia kontroli projektu.
ROZDZIAŁ IX
Postanowienia końcowe
§ 9
- Regulamin obowiązuje przez cały okres realizacji projektu.
- W sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie stosuje się wytyczne krajowe i regionalne oraz zapisy zawarte we wniosku o dofinansowanie.
- Wszelkie uwagi i zgłoszenia dotyczące naruszeń niniejszego Regulaminu należy przekazywać do Koordynatora Projektu.
- Regulamin wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
- Treść Regulaminu dostępna jest w Biurze Projektu.