Klubik malucha

Dzienny Opiekun

W naszej placówce dziennego opiekuna zwanego powszechnie „A kuku” ciocia Ola, Karolina i Beata wywołują mnóstwo dziecięcych uśmiechów. Funkcjonujemy od 1 września 2022 roku, naszych milusińskich poodopiecznych wciąż przybywa (na dzień dzisiejszy mamy 16 dzieci). Zapraszamy maluszki w wieku przedprzedszkolnym od roczku do 3. roku życia.

W przyjaznej i bezpiecznej atmosferze dni mijają nam głównie na wspólnej zabawie. Codziennie dzieciaki mają okazję odkrywać mapę ciała poprzez ruch, taniec, śpiew.  Małe rączki badają  różne faktury, korzystają z przyborów plastycznych. Ćwiczą swoją sprawność, tworząc dziecięce dzieła sztuki. Układamy puzzle, budujemy z klocków wieże i pociągi. Uczymy dzielić się zabawkami i odkładać je na swoje miejsce. Czytamy książeczki, inicjujemy zabawy w kącikach zainteresowań, rozwijając dziecięcą wiedzę (kuchenka, garaż z autkami, figurki zwierząt).

Przy okazji zwyczajnych, codziennych aktywności uczymy dzieci systematyczności. Maluchy o stałych porach dnia jedzą posiłki, wychodzą na spacer (przy odpowiednich warunkach pogodowych), odpoczywają po obiedzie na leżaczkach słuchając relaksacyjnej muzyki.

Korzystamy z naszego placu zabaw. W sezonie wiosenno-letnim mamy do dyspozycji piaskownicę, huśtawki, zjeżdżalnię, bujane koniki. Jesienią, gdy zmienia się pogoda, zbieramy dary natury, grabimy liście, nabieramy odporności. Zimą w rozsądny sposób hartujemy dzieci, bawimy się w śniegu, lepimy bałwana i robimy aniołki. Wiosną zataczamy krąg, wydłużając czas naszych wyjść na podwórko. Polisensorycznie poznajemy świat. Na cyklicznych zajęciach w przyjemny sposób witamy każdą porę roku metodą Porannego Kręgu. Odkrywamy jej kolory, dzwięki, smaki, zapachy. Do naszego zespołu 3- razy w tygodniu dołącza Pani Agnieszka, która prowadzi język angielski i Pani Małgosia, która prowadzi zajęcia muzyczne Gordonki raz w tygodniu, a w każdy poniedziałek nasza Ciocia Beata gra na pianinie bądz skrzypcach. Tworzymy miejsce, w którym każde dziecko czuje się bezpiecznie i ma możliwość indywidualnego rozwoju. A kuku jest miejscem, do którego nasze maluszki przychodzą szczęśliwe. To nasz drugi dom.

Scroll to Top
Skip to content